Kolektivno državno samoubistvo Makedonaca

Redakcija Pretplata Marketing Tekstovi tekst Iz starih brojeva Mali oglasi

ATP 500 - Kvins i Hale: Cilić i Corić srušili legend
Dan kad su legende postali – smrtnici

Borna Ćorić srušio je Federera za titilu na ATP 500 u Haleu 2:1 (7:6; 3:6; 6:2), a Marin Cilić, posle preokreta, u Londonu - našeg Novaka Đokovića 2:1 (4:6; 7:6; 6:3)!
       I to nekoliko dana pred – Vimbldon!
       Hrvatski teniser Borna Ćorić (21) pobedio je do juče prvog tenisera sveta Rodžera Federera, koji je morao da pobedi da bi zadržao prvo mesto na ATP listi, ovako ga je prepustio opet – Rafaelu Nadalu!
       Marin Cilić, trenutno treći igrač sveta, sva je prilika, provukao se u finalu Kvinsa, pošto je u tajm-breku drugog seta gubio sa 1:4, a onda je osvojio šest uzastopnih poena i set.
       I u trećem setu vođena je neizvesna borba, ali je Cilić napravio brejk u osmom gemu, a onda odservirao za – drugu titulu u Londonu.
       Novak Đoković, iako vidno razočaran propšuštenom šansom da posle godinu dana osvoji titulu, zapravo nema za čim da žali.
       Ove godine prvi put je dogurao do finala, savladavši izmešu ostalih i 5. igrača sveta Bugarina Grigora Dimitrova, popravio rejtin i vrati se u “Top 20” na svetu.
       Borna Ćorić je posle nešto više od dva sata igre bio bolji od Federera u tri seta, rezultatom 7:6 (6), 3:6, 6:2.
       * Federer nije uspeo da osvoji jubilarnu desetu titulu u Haleu, dok je Borna ovom pobedom upisao svoj drugi trofej u karijeri, posle Marakeša 2017. godine, pa je tako i on ušao, prvi put, u “Top 20” na svetu i na Vimbldonu će biti nosilac!”.
       Borna Ćorić je zasluženo trijumfovao protiv 36-godišnjeg Švajcarca i ostvario svoju prvu pobedu u međusobnim duelima, (takvu priliku propustio je u Indijan Velsu ove godine).
       Ovaj poraz itekako je uzdrmao, već primetno ostarelog Federera, koga su u ključnim momentima izdavali nervi...
       Rodžer Federer je igrao veoma brzo, ali se primetno mučio...
       Švajcarac je dugo bio bolji u tajm-breku prvog seta, ali u nezvaničnom 13. gemu, pri rezultatu 4:6 Ćorić je uspeo da veže četiri poena zaredom i reši taj deo igre u svoju korist.
       U trećem odlučujućem setu Borna Corić nastavlja fantastično da servira, a servis Federeru oduzima čak dva puta i koristi drugu meč loptu – za svoju drugu titulu u karijeri.
       Ova pobeda mladog Hrvata na travi je iznenađenje, a do ove nedelje Ćorić je imao skor na travnatoj podlozi 2-9!
       * Federer ovim porazom više neće biti svetski broj jedan, pošto nije uspeo da odbrani titulu, pa na njegovo mesto ponovo dolazi Rafael Nadal.

Novak Đoković:
Forma je stigla u pravom trenutku
       Čestitam Marinu!Ovo je težak poraz za mene, ali moram da gledam i sa pozitivne strane. Nisam igrao godinu dana finale i biti u njemu je lep osećaj“, rekao je Novak posle meča.
       - Baš je došla (forma) u pravom trenutku, Vimbldon je najvažniji turniru u našem svetu i imao sam sreće da ga osvojim tri puta, kazao je Novak.
       * Vimbldon se igras od drugog do 15. jula.